Kim jestem?

Cześć! Nazywam się Rafał Kubik i z wykształcenia jestem teleinformatykiem, a z zawodu testerem oprogramowania. Zanim zająłem się testowaniem znalazłem swoją pasję jaką jest Brazylijskie Jiu Jitsu, które trenuję ponad 8 lat.

Okazuje się, że sztuka testowania i sztuki walki mają ze sobą wiele wspólnego. Można wyciągnąć coś przydatnego z teorii testowania i użyć w walce, jak również wiedzę z maty użyć do testowania. Co z tego wynika? Jak to zrobić, przekonasz się czytając tego bloga.

Blog podzieliłem na kilka części:

  • QA vs BJJ
  • Dzień z życia testera
  • W projekcie
  • Testuj świat

QA vs BJJ  – tutaj będę zamieszczał wpisy dotyczące łączenia testowania oprogramowania i walk w Jiu-Jitsu. W końcu można testować techniki kończące? Można.

Dzień z życia testera – to krótkie, opowiadania o przygodach testera Zygfryda, który zmaga się nie tylko z błędami. czasami zmyślone, czasami oparte na faktach, ale zawsze zabawne i pouczające.

W projekcie – Tematem przewodnim tutaj będą ciekawostki testerskie, jakich osobiście doświadczyłem w różnych projektach informatycznych.

Testuj świat – Mówią, żeby pracy nie przynosić do domu. Czasami jednak z połączenia wychodzą całkiem niezłe historię, którymi chciałbym się z Wami podzielić. Zaproponowaliście kiedyś, że będziecie mierzyć KPI (Kluczowe wskaźniki efektywności (ang. Key Performance Indicators)) ze sprzątania? Ja tak. Co z tego wynikło? Przekonacie się sami.

Kontakt do mnie:

email: bara14@op.pl

Zapraszam do czytania!